Суво и потопло до петок, од сабота заладување и дожд


Суво и значително потопло време преку денот, најавува за утре и за петок Управата за хидрометеоролошки работи.

Ново значително заладување проследено со засилен северен ветер и локален дожд ќе има во сабота. Во недела ќе има преодно стабилизирање, а од понеделник повторно се очекува заладување со засилен ветер и врнежи од дожд и снег.

Максималната температура во петок ќе достигне 24 степени, а во вторник минималната температура ќе се спушти до – 4 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1