Сведоштво на Сања Илиќ: Обезбедувањето го претепа човекот кој направи инцидент


Претставниците на Србија на “Евровизија 2018”, групата “Сања Илиќ и Балканика”, имаше фантастична изведба во финалето на “Евросонг”, но она што се случи пред него не беше пријатно.

Имено, човек влета на сцената и го зема микрофонот на британските претставници за време на изведбата и извикуваше “нацисти”.

Сања Илиќ, опиша што се случи после тоа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1