Свештеничка носи Прада и миничи (Видео)


Сали Хичнер 32 годишна, свештеничка на англосаксонската црква се фотографираше во јакна Франсис Леон од 600 евра, Парада џемперче од 620 евра, кожни панталони од 1.300 евра.

Таа носи мини здолништа, ја обожува Прада, а на својот твитер профил се опишала како англикански свештеник и изумител на необични работи.

Минатиот викенд позирала за магазин а текстот е објавен под наслов ,,Свештеничка носи Прада,,

Сепак сели признала дека гардеробата ја позајмиа зошто таа има мала плата за да си ја дозволи гардеробата која ја сака. Таа е една од феминистките која притиска англосаксонската црква да им дозволи и на жените да бидат бискупи.

Поборник е на ,,теологија на модата,, односно верува дека ако се чуствуваш добро како изгледаш, ќе се чуствуваш подобро и душевно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1