Тачи: Се совпаднаа датумите за избори и попис – се одлучивме за избори


За првиот дел и од кабинетот ви соопштија добра вест иако имавме тешка ситуација, но едногласни сме дека треба да се продолжи по патот на ЕУ. Се договоривме на 12 април, следната година да имаме предвремени избори, иако првично имавме предлог да бидат на 12 декември, рече по завршување на лидерската средба Мендух Тачи.

Договоривме на 12 април да имаме предвремени избори, иако првичниот предлог беше декември и заедно се договоривме за 12 април да имаме избори. Мислам дека за жал се совпаѓаат датумите на изборите и пописот, и не може во исто време да имаме и попис и избори, изјави Тачи по лидерската средба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1