Tag Archives: rodendenska

„Халмаркова“ честитка за 13 годишно девојче: „Да имаше поголеми гради ќе имаше и дечко“

Британскиот производител на честитки „Халмарк“ мораше да се извини на своите купувачи откако доби на својата адреса бројни реакции по објавата на роденденската честитка за 13 годишно девојче во која се соопштува дека би можело да има дечко доколку има поголеми гради.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1