Tag Archives: otcepi

Тексас сака да се отцепи од САД

Петиција за отцепување на сојузната држава Тексас од САД испратија жителите кои со 119.209 потписи бараат самостојност.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1