Tag Archives: алерт

Утре топлотен бран од жолта фаза

Територијата на цела држава утре ќе биде зафатена од топлотен бран од жолат или „Алерт“ фаза, информираат од Министерството за здравство.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1