Tag Archives: амбев

Директор носел стриптизети како награда – еден од менаџерите го тужел и добил оштета

Најголемата компанија за пијалоци во Латинска Америка ,, Амбев,, мора да исплати 25 000 долари оштета на свој вработен, кого го присилувала да присуствува на забави на кои биле поканети локални проститутки и стриптизети.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1