Tag Archives: балон

Фото: Четворица мртви и 28 повредени при пад на балон во Словенија

Најмалку четири лица утрово загинаа, а 28 се повредени, од кои најголем дел се во критична состојба. Причина на несреќата е невреме кое зафатило балон во предградието на Љубљана, изјавуваат словенските власти.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1