Tag Archives: bazilika

Ги шокирал туристите: Скокнал од балкон со транспарент против премиерот (Видео/Фото))

Марсело ди Финисио на куполата пристигнал со цел да протестира против италијанскиот премиер Марио Монти. Ја прескокнал оградата и на една ивица го поставил транспарентот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1