Tag Archives: bloger

Српски блогер приведен – протестирал против ТВ претплата на Фејсбук

Белградскиот новинар Милан Кампонески потврдил за српски Телеграф дека бил приведен во полиција затоа што не го пријавил протестот против плаќање тв претплата. Протестот новинарот го организирал на Фејсбук.

______________________________________________________________________________________________________

Дедото на Тачи бил православен поп?

Радослав Даниловиќ кој на почетокот на 20 век преминал во ислам и го сменил името во Јусуф е прадедо на премиерот на Косово Хашим Тачи, пишува српски Курир.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1