Tag Archives: celzi

Челзи со заработка од 60 милиони евра

Првакот на Европа, Челзи, минатата сезона во Лигата на Шампиони остварил заработка од 59,9 милиони евра, додека финалистот Баерн Минхен инкасирал 41,7 милиони евра, соопшти Европската фудбалска унија (УЕФА).

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1