Tag Archives: ckembari

Чкембарите се судрија со полицјата, дел завршиле во болница

Дел од навивачката група на фудбалскиот клуб Пелистер, „Чкембари“ завршиле во болница по судирот кој што го имале со полицијата на денешниот натпревар со Вардар, пренесува МКД.МК. Судирот се случил на патот од Железничката станица до Арената „Филип Втори“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1