Tag Archives: debelina

Дебелината опасност за повторно појавување рак на дојка?

Вишокот на килограми ја зголемува опасноста за развој на ракот на дојката откако веќе еднаш бил излечен покажуваат последните резултати од истражувањето кое биле објавени во магазинот „BCRT“ (Breast Cancer Research and Treatment).

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1