Tag Archives: dres

Пет евра за дрес на Ибрахимовиќ

Додека челниците на ПСЖ се обидуваат да го придобијат Ибрахимовиќ со милионски суми, во Милан почна да паѓа цената на дресовите на Швеѓанецот што сега се продаваат за само 5 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Јувентус ги изостави звездите на дресовите

Италијанскиот шампион Јувентус ги презентираше во јавноста новите дресови за новата сезона 2012/2013 година, а највпечатлив момент на јавноста беше објаснувањето на првиот човек на „старата дама“ Андреа Ањели.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1