Tag Archives: gasprom

„Гаспром“ најпрофитабилна компанија во светот

Рускиот гигант во секторот за гас „Гаспром“ е најпрофитабилна компанија на светот според резултатите кои што ги објави американското издание Форбс за 2011 година.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1