Tag Archives: газди

Македонци купија акци во Манчестер Јунајтед

Македонски државјани станаа акционери во најбогатиот светски фудбалски клуб Манчестер Јунајтед, пренесува македонскиот дневен весник „Дневник“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1