Tag Archives: иван мирчевски

Изгорел станот на директорот на Канал 5 Иван Мирчевски?

,,Станот во кој живее новинарот и поранешен директор на Kанал 5, Иван Мирчевски бил опожарен во петокот попладне. Голем дел од покуќнината изгорела,, ова го објави порталот Либертас кој се повика на информација од противпожарната бригада.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1