Tag Archives: крава

Олимпијци од Јужна Африка ќе добијат подарок – по една крава за сите што освоиле злато

Шест олимпијци од Јужна Африка што освоија златен медал на игрите во Лондон, ќе добијат по една крава како награда, објави африканскиот дневник “Билд”.  Според весникот, вредноста на кравите се проценува на околу 700 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Смешно видео: Погледнете како настанало кравјото лудило!

Можеби и не може да се нарече пеење бидејќи звуците што овој Кинез ги испушта тешко можат да се опишат со тој глагол.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1