Tag Archives: lider

Ким Џонг Ин се оженил со мистериозната убавица

Мистериозната жена која неодамна во јавноста беше видена во друштво на Ким Џонг Ун, лидерот на Северна Кореја, е негова сопруга, изјавил висок јужнокорејски функционер. Како што пренесува Би-Би-Си, сопругата на младиот лидер се вика „Ри Сол Ју“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1