Tag Archives: litvanija

Гол на Пандев за триумф на Македонија против Литванија

Македонската фудбалска репрезентација под раководство на новиот привремен селектор Гоце Седловски ја оствари првата победа по шест натпревари.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1