Tag Archives: maneken

Парис Хилтон се вљуби во драчевец

Познатиот манекен Велко Ристовски престојува на познатиот шпански остров Ибица. Остров познат по славните гости. Летово таму се ,,журкаат,, многу познати фаци меѓу кои и првата џет сетерка Парис Хилтон.

______________________________________________________________________________________________________

Најпознатиот хрватски манекен ќе гради музичка кариера во Македонија

Најпознатиот хрватски манекен Данијел Борсчак кој десет години работеше како манекен во Германија, по враќањето во Хрватска најави градење музичка кариера во Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1