Најпознатиот хрватски манекен ќе гради музичка кариера во Македонија


Најпознатиот хрватски манекен Данијел Борсчак кој десет години работеше како манекен во Германија, по враќањето во Хрватска најави градење музичка кариера во Македонија.

Данијел Борсчак во Германија снимаше едиторијали и беше манекен во модната агенција „Louisa Models“ а работаше за светски модни куќи како што се Gucii, Dior Homme, Jil Sander и Prada.

,,Македонија има прекрасен топол народ со големи срца, затоа ја обожавам како да е моја татковина! Се надевам дека ќе ви се допадне мојата музика и искрено се надевам дека што поскоро ќе снимам дует со некој од македонските ѕвезди. Ве сака, Данијел.,,

Во продолжение, слушнете еден од неговите хитови:

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1