Tag Archives: mexico

Новинар на Асошиејтед прес пронајден мртов во Мексико

Новинарот Армандо Монтано 22 годишен, кој работел преку летната сезона за Асошиејтед прес е пронајден мртов во Мексико. Телото на новинарот било пронајдено во отворот од лифтот во зградата во која живеел, во квартот Кондеса во Мексико.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1