Tag Archives: mitovi

Митови за жените!

Дека мажите и жените се различни секако е јасно. Мажите не разбираат зошто жените прават некои работи и обратно. Ви ги претставуваме петте митови, вистини и заблуди за она што прават жените, но и совети како сето тоа да го ублажите или искорените.

______________________________________________________________________________________________________

Во пресрет на ,,Пиво Фест,, – Митови за пивото

Во пресрет на овогодинешниот Пивофест 2012 кој се одржува во Прилеп, малку се позанимававме со митовите и заблудите поврзани со пивото. Златната течност е појалок кој има најголем број обожаватели кои ги раскажуваат најлудите приказни за својот миленик.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1