Tag Archives: несмасен

Несмасен гостин уништи коњак вреден околу 65 илјади евра

Благодарение на немарниот гостин, легендарен мајстор Салваторе Калабресе нема да може да ја заврши подготовката на најскапиот коктел на светот кој требаше да се најде во Гинесовата книга на рекорди.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1