Tag Archives: одрекување

Фото: Погледнете го писмото во кое татко се одрече од синот хомосексуалец

Писмото кое деновиве на интернет се прошири како „вирус“, во кое татко се одрекува од својот син хомосексуалец, како што пренесува „Хафингтон Пост“, е дело на Хадсон Тејлор, а истото е упатено до неговиот геј син Џејмс.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1