Tag Archives: падобранци

Видео: Неверојатна глетка – 138 падобранци скокнаа заедно и соборија светски рекорд

На небото над американската држава Илинојс забележан е нов светски рекорд. 138 падобранци од целиот свет скокнаа од авион за да го соборат рекордот во групен слободен скок.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1