Tag Archives: pero antic

Перо Антиќ ограбен во Атина – останал без паричник и клучевите од аудито

Kапитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ, кој настапува за актуелниот шампион на Грција, Олимпијакос, бил ограбен во Атина.

______________________________________________________________________________________________________

Антиќ си замина од репрезентацијата – нема веќе да го носи дресот на Македонија

,,Со македонскиот дрес имав многу моменти кои никогаш нема да ги заборавам. Многу успех им посакувам и изразувам голема благодарност пред се на моите соиграчи, на целата МКФ и на сите македонски навивачи,,

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1