Tag Archives: plivac

Видео:Терорист, а параолимпсики победник – освои злато

  Себастијан Родригез 55 годишен шпанскиот пливач освои злато на ПАРА Олимписките игри во Лондон. Неговата животна приказна воопшто не е за пример. Тој бил терорист, убиец, лежел во затвор. Родригез бил член на организацијата Грапо, група која во Европската Унија се води како терористичка организација. Во 1984 година Родригез заедно со членовите од групата […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1