Tag Archives: ringispil

Ќе се стави 160.000 евра вреден рингишпил на плоштад

Во јануари, вртелешка ќе биде поставена пред зградата на МЕПСО на плоштадот Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Се откачи корпа на рингишпил – две деца повредени (Видео)

Двајца тинејџери се повредени по несреќата во луна-паркот Billy Bates во Leicester во Англија. Една од корпите, во која биле две 16-годишни момчиња се откачила по што тие се здобиле со сериозни повреди.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1