Tag Archives: vanja

Ја врзале Вања за рацете и нозете и ја ставиле во вреќа за спиење

МВР под водство на ОЈО во текот на изминатата ноќ го расчисти слуучајот откако вчера се добија информации и се обезбедија докази и беа пронајдени телата на двете лица кои се водеа за исчезнати. Малолетничката и 74-годишното лице од Велес беа најдени убиени и закопани во близината на Скопје, односно во Велес. Во врска со […]

______________________________________________________________________________________________________

14 годишната Вања била убиена – пронајдено нејзиното тело, петмина осомничени

По преземени опсежни мерки и активности од страна на полициски службеници од СВР Скопје, денеска во околината на Скопје е пронајдено безживотното тело на малолетната В.Ѓ., која беше пријавена за исчезната на 27.11.2023, а во околината на Велес е пронајдено и телото на П.Ж.(74) од Велес, кој на 24.11.2023 беше пријавен за исчезнат. Во врска […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1