Tag Archives: занзибар

Пронајдено 31 тело од патниците на траектот кој потона во Индискиот океан

Полицијата во Танзанија соопшти дека спасувачките екипи од немирните води спасиле 149 патници, од кои триесетина се странски туристи

______________________________________________________________________________________________________

Потона траект со 290 патници

Најмалки 24 лица загинаа, а десетици се водат како исчезнати кога траект од Танзанија со 290 патници потона во Индискиот океан, во близина на Занзибар.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1