Tag Archives: zemjotres. kosta

Видео: Најсилниот земјотрес од серијата земјотреси на Коста Рика снимен на безбедносните камери

Силен земјотрес го потресе копното на Коста Рика, со јачина од 7.6 според Рихтеровата скала, во средата на 5 Септември околу 8 часот и 30 минути.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1