Tag Archives: znm

ЗНМ најави кривични за вчерашната репресија врз новинарите во Собранието

Собраниската прес служба на вчерашните снимки на кои се гледа како собраниското обезбедување со сила ги изнесува новинарите видела дека немало никаква употреба на сила и дека новинарите биле замолени да излезат.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1