Тамара ќе пее на Парадата на гордоста во Скопје: “Многу сум горда”


Тамара Тодевска која ја претставуваше Македонија на Евровизија и го освои седмото место, што е најдобар пласман откако се натпреваруваме, се огласи на Твитер и кажа дека е горда што ќе пее на Парадата на гордоста во Скопје.

– „Многу горда што ќе настапувам на првата Парада на гордоста во Скопје. Се гледаме на 29-ти јуни“, напиша Тодевска.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1