Тамара во финалето на Евровизија – реден број 8 ќе и донесе среќа на Македонија


Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза.

Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во големото финале од десетте пласирани претставници кои вчера обезбедија влез во големото финале кое ќе се одржи утре со почеток во 21 часот.

Утре Македонија ќе настапи под редниот број 8 во првата половина од шоуто, со среќа!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1