Татко и син тешко повредени во престрелка во центарот на Скопје


policijaMKDТатко и син се потешко повредени во вооружен напад кој попладнево се случил во центарот на  Скопје, јавува Денешен.мк.

Според првичните информации, при напуштањето на својата менувачница, тие биле нападнати од засега непознати лица и од нив биле одземени 40.000 евра.

Повредените се пренесени во ургентиот центар. Нивната здравствена состојба е стабилна и тие се надвор од животна опасност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1