Татко на 8 деца се обидел да се обеси пред Владата на Црна Гора – немал дом и пари


Црногорец синоќа се обиде да се обеси на бандера пред седиштето на Владата на Црна Гора во Подгорица, но бил спречен од случаен минувач и од полицаец од владиното обезбедување.

jaze besilkaДејан Гашиќ се решил на вакov чекор во знак на очај и поради безизлезната ситуација во која се наоѓал, откако неговиот дом изгорел во пожар пред повеќе од еден месец и тој со сопругата и осумте деца останал на улица.

Тој барал помош од надлежните за решавање на неговото станбено прашање, но и лошата економска состојба, но без исход. По загубата на домот, во знак на протест, но и надеж дека некој ќе му помогне со семејството живеел пред зградите на Владата и на Собранието на Црна Гора.

По неуспешниот обид за самоубиство, Гашиќ во моментов се наоѓа во Клиничкиот центар во Подгорица

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1