Таткото и синот во кои пукаа во центарот на Скопје се надвор од животна опасност


policija-lenta-540x312Здравствената состојба на таткото и синот кои беа повредени во престрелка во центарот на Скопје е стабилна и тие се надвор од животна опасност, јавува Вечер.

Според првичните информации, станува забор за 54 годишен скопјанец и неговиот 23 годишен син, кои беа нападнати по излегувањето од својата менувачница и им беше одземена торба со околу 40.000 евра.

Нападот се случил денеска околу 18 часот на улицата Тодор Циповски во центарот на Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1