Таткото моли за помош – Ни трага, ни глас од 19-годишниот Бошко


Ни трага ни глас од 19-годишниот Божо Илиќ од Србија по кој трагаат сите негови соселани, а веќе 15 дена не се знае ништо за младото момче.

Полицајците и полициските кучиња, заедно со соседите, пријателите и ловци го бараат момчето, но засега потрагата е залудна.boskomissing

За потсетување, младото момче на 20 минатиот месец со татка си дошол на село, каде требало да седат неколку дена.

Првата вечер се соблекол гол и излегол надвор во еден по полноќ на прошетка. Таткото безнадежно се обидувал да го сопре, но синот му велел дека оди да си го најде спасот.

Несреќниот татко се вратил дома по автомобилот за да го собере синот кој излегол на ниските температури, но му се губи секаква трага.

Постојат различни претпоставки каде би можел да биде, а една од нив едека момчето е во секта.

Таткото моли за помош.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1