Таткото на убиената Тијана: И 1.000 години да му дадоа на монструмот тоа за мене не е доволно


Се оддржа рочиштето на Драган Ѓуриќ, осомничениот за убиството на малолетната Тијана Јариќ, денеска во Вишиот суд во суботица, во присуство на убиецот и на таткото на малата Тијана.

Таткото на настраданата Тијана, Игор Јуриќ, изјавил дека убиецот на неговата  ќерка не го погледнал додека биле на рочиштето.tijana-juric-igor-juric-bajmok-01

Јариќ изјавил дека почуствувал гадење „ како толкав човек можел да го направи тоа на мојата ќерка Тијана која беше толку нежна и кротка“.

– Сега кога го видов, не се доволни ни 80, ни 90 дури ни 1000 години, рекол Јуриќи додал дека ќе продолжи да бори за оние како Драган да добијат настрога казна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1