ТЕЛМА: На барање на СЈО уапсен Едмунд Темелко


Утрово во Ресен уапсен е градоначалникот на Пустец, Едмунд Темелко, заради сомневање за поврзаност со изборни измами, кои произлегуваат од случајот под работно име “Титаник” кој го отвори специјалното јавно обвинителство. Објави ТЕЛМА edmond-temelko-670x400_201562293649

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1