Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд


Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Foto – flickr.com

Според УХМР, утре минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10 степени, а максималната од 23 до 30 степени, а слична е прогнозата и за наредните пет дена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1