Тепачка на Клиниката за гинекологија


Во Клиниката за гинекологија вчера попладне бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу Б.С.(51) и С.С.(33) од една страна и А.А.(30) и А.С.(27) од друга страна.

Лицата како што информираат од МВР од размениле удари со раце и нозе во пределот на главата и телото.

Сочинети се четири записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1