Тепачка во Скопје – Средношколец со скршена вилица


Шеснаесетгодишно момче од скопско Батинци, ученик во средното Угостителско училиште “Лазар Танев“, вчера било донесено со повреди на Максиофацијална хирургија.tepacka3

Полицијата информира дека момчето физички било нападнато од соученик и соселанец во непосредна близина на училиштето, при што му биле нанесени тешки повреди (скршеница на вилица).

Истиот е задржан за понатамошно лекување. СВР Скопје превзема мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1