Терористите од ИСИС возат автомобили со бугарски регистрации


Автомобил  БМВ со бугарска регистрација бил користен од терористите на ИСИС за време на самоубиствен напад во Сирија.20140910.svniqvxxzz

Фотографијата со колата, натоварена со терористи, е снимена и распространета од Алџазира, пишуваат бугарските медиуми.Според информациите терористите од ИСИС го користеле џипот во бомбашки напад за време на состанокот на командантите од Ахар ал- Сзам.

Lokalno.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1