Терористот 10 минути пред нападот испратил е-маил на премиерката на Нов Зеланд


Премиерката на Нов Зеланд 10 минути пред нападот во двете џамии каде беа убиени 49 лица, добила меил ,а сега тоа е и официјално потврдено од нејзиниот кабинет.

По електронска пошта овој текст е претен на 70 лица.

Поголем дел од листата на луѓе кои го добиле овој меил биле медиуми, но и двајца политичари.

Личноста која го отвворила меилот, ги направила потребните стандарни процедури и се обратила кај обезбедувањето на парламетот, од каде е пријавено и во полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1