Малолетни ученици се степале во ходникот на училиште во Скопје


Вчера околу 11.00 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во ходник на училишниот кампус „Јахја Кемал“ бил нарушен јавниот ред и мир.

Според пијавеното помеѓу дваца малолетници на возраст од 15(од Скопје) и 17(од Куманово) години, дошло до физичка пресметка.

Во присуство на старатели, на двајцата малолетници им бил сочинет записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1