Тешка сообраќајка вечерва – во прекин сообраќајот на патот Скопје-Куманово


Поради сообраќајна незгода на регионалниот пат Скопје-Куманово, кај село Никуштак, од 18:40 часот вечерва сообраќајот е во прекин во двата правца, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

soobrakjajka policija nokj

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1